poniedziałek, 1 lipca 2013

Indonezja

Pocztówka-niespodzianka z facebookowej wymiany od Ratny. Indonezja, według niej, to tysiące wysp, kultur, religii, plemion... Na kartce są młodzi wojownicy plemienia Yali,  wyposażeni w łuki, włócznie i strzały, przygotowujący się do tradycyjnej ceremonii. Pocztówka bardzo mi się podoba, przedstawia świat tak różny od naszego, bez zdobyczy cywilizacji, pospiechu, pogoni za pieniądzem. Świat kolorowy i jakże egzotyczny! Dziękuję Ratna za tę lekcję wiedzy o innej kulturze!
5 komentarzy:

 1. Indonezja... kolejne marzenie! Pani blog i pocztówki otrzymywane od innych postcrosserów to dla mnie wielka inspiracja ! Kartka jest świetna, niedawno oglądałam film o takich plemionach - niesamowite. Faktycznie, świat tak daleki od naszych realiów ! Gorszy czy lepszy - są różne opinie, ale sądzę, że piękne jest to, że nasz świat w każdym miejscu na kuli ziemskiej jest nieco (lub bardzo) inny! To wspaniałe!! :) Trzeba tylko dostrzec to piękno. :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100% Natalia! :) Pozdrawiam wakacyjnie!

   Usuń
 2. A ja mam pytanie jak zdobywasz wymiany na facebooku? Ponieważ sama chętnie bym skorzystała z takiej możliwości ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o wymiany na facebooku: odbywa się to w obrębie grupy, należę do takiej: https://www.facebook.com/groups/2208955025/
   Osoba, która chce się wymienić zamieszcza swoją ofertę: pocztówkę, jedną lub kilka. Piszemy do niej i jeśli się zgodzi, wymieniamy adresami i pocztówkami. Można również samemu zamieścić swoją propozycję i czekać aż zgłoszą się chętni, a potem wybrać interesującą nas ofertę.

   Usuń
  2. dziekuje bardzo! na pewno chetnie skorzystam!

   Usuń