niedziela, 30 czerwca 2013

USAZnowu Stany Zjednoczone. Po raz kolejny dorzucam następny stan do mojej kolekcji. Tym razem jest to Wyoming, dziesiąty pod względem wielkości stan.


Rdzennie tereny stanu były zamieszkiwane przez Indian plemion takich jak: Wrony, Arapaho, Lakota czy Szoszoni. Wyoming jest miejscem gdzie Wielkie Równiny łączą się z Górami Skalistymi. Na terenie stanu znajdują się dwa znane parki narodowe: Park Narodowy Yellowstone i Park Narodowy Grand Teton. Dewizą stanu jest Equal Rights, czyli Równość Praw, a przydomkiem Equality State - Stan Równości. Symbolem roślinnym stanu jest drzewo, topola amerykańska, zaś zwierzęcym ptak: świergotek. A moja pocztówka wygląda tak:

Tekst na podstawie wikipedia.pl
Grafika 1-2: public domain
Grafika 3: Wapcaplet CC BY-SA 3.02 komentarze:

  1. Park Narodowy Yellowstone!! Od zawsze marzę, żeby odwiedzić to miejsce !!! Niestety jak dotąd udało mi się obejrzeć je jedynie na kartach książek i ekranie komputera... Patrząc na mapę, wydaje się jakby ten stan był prostokątem lub trapezem (choć bliżej mu do prostokąta) - jak widać matematyka (KRÓLOWA NAUK) wkrada się wszędzie :):):)

    OdpowiedzUsuń
  2. O! I jeszcze bonsai na znaczku - super :):):))

    OdpowiedzUsuń