wtorek, 25 czerwca 2013

Kanada

Gdyby nie Burdż Halifa, wieżowiec zbudowany w Dubaju, mieście leżącym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to Wieża CN pewnie nadal pełniłaby honory najwyższego budynku świata. Wieża telewizyjna w Toronto ma wysokość 553,33 metra.  CN Tower jest jednym z najbardziej znanych symboli miasta. W pogodne dni z jej szczytu można zobaczyć wodospad Niagara oraz Stany Zjednoczone po drugiej stronie jeziora Ontario. Na szczyt podróżuje się szklaną windą. Oprócz wjazdu windą, na szczyt można dostać się wchodząc po najdłuższych stalowych schodach świata liczących 2579 stopni. Niestety zwykle nie są one udostępniane turystom.
Pocztówka z Kanady podróżowała dokładnie 100 dni. To musiała być ekscytująca podróż statkiem!Tekst na podstawie wikipedia.pl

1 komentarz:

  1. Piękny znaczek, piękna wieża i... piękna liczba! 100 dni! Przecież to ponad 3 miesiące !! Wow! :) Ale jaka radość, kiedy w końcu pocztówka dotrze w ręce adresata ! :) Co do wieży - to niesamowite prawie 2600 stopni ! Ciekawe ile zajmuje przeciętnemu człowiekowi pokonanie tej wieży :) Godziny ? Dni ? Tygodnie ? Hmmm... ciekawe!!:) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń