niedziela, 9 czerwca 2013

Chiny


Jak pocztówka z pandą wielką , to wyłącznie z Chin, bo tylko tam żyją na wolności te piękne zwierzęta. Panda to jedno z najbardziej charakterystycznych zwierząt na świecie. Bo czy ktoś nie kojarzy wielkiego białego misia z czarnymi plamami? Pandy uwielbiają jeść, ale mało wybredni z nich smakosze, bo podstawę ich diety stanowi bambus. Dla urozmaicenia monotonii posiłków zjadają zarówno liście, jak i pędy oraz korzenie. Na jedzenie poświęcają - bagatela! - około 16 godzin w ciągu doby i zjadają wówczas około 40 kilogramów bambusa. Przeczuwam, że resztę wolnego czasu wykorzystują na sen po tym smacznym i sutym posiłku. Na świecie żyje obecnie około 1600 pand wielkich. Mimo ochrony gatunku i wzrostu populacji, pandy są nadal zagrożone wyginięciem. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie.
Pocztówka wędrowała po świecie ponad 2 miesiące, aby wreszcie trafić w moje ręce. Całe szczęście, że w końcu dotarła, bo nie dość, że jest bardzo ładna, to ozdobiona fantastycznymi znaczkami.
Odległość: 8412 km, czas podróży: 67 dni


Tekst na podstawie www.wwfpl.panda.org
photo credit: ucumari via photopin cc


8 komentarzy:

 1. Ojej!! 67 dni ?? Ja swoją pocztówkę też właśnie wysłałam w tamte strony, ale jeśli to tyle potrwa ?! No nic! Trzeba czekać :) Pani AGNIESZKO gratulacje za 3 miejsce :) Blog jest świetny i zawsze warto wpaść :) Pisze Pani baaardzo ciekawe rzeczy i podaje rzetelne informacje na temat całego świata!

  PS
  Znaczki są piękne!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Natalia nie martw się, nie wszystkie idą aż tak długo! Dziękuję Ci za miłe i ciepłe słowa. Ty to umiesz chwalić! :)

   Usuń
 2. Ojć, zapomniałam o pandach !! Są przecudowne ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak, pandy piękne, ale takich chińskich znaczków to jeszcze nie miałam. No, może poza ostatnim. Ale te wyżej są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie najbardziej podoba się ten pierwszy z chińskim stworem :) Podejrzewam, że znaczki ładne, bo od doświadczonego usera ;)

   Usuń
 4. Świetne są te pandy :D Bardzo fajną masz tą pogodą pasku bocznym :D Jest też animacja, jeśli pada deszcz ? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tą pogodę przyuważyłam na jakimś blogu gdzieś. Mam ją od wczoraj, a że jeszcze nie padało, to nie mam pojęcia jak z deszczem będzie. Ale fajnie byłoby nie?

   Usuń