wtorek, 9 lipca 2013

Malezja

flaga Malezji
herb Malezji
położenie na mapie

Tym razem kartka z wymiany facebookowej z Hui Ling. Dziękuję Ci serdecznie! Malezja to kraj w południowo-wschodniej Azji, ze stolicą w Kuala Lumpur, położony na Półwyspie Malajskim i Wyspie Borneo. 


Na pocztówce znajduje się Ubudiah Mosque, czyli Królewski Meczet w mieście Kuala Kangsar, w stanie Perak. Meczet jest uważany za jeden z najpiękniejszych w kraju. Został wybudowany prawie sto lat temu, na zamówienie sułtana, który obiecał postawić meczet nie licząc się z kosztami, jako dziękczynienie za wyjście z ciężkiej choroby. Złota kopuła i  bajkowe minarety cieszą wzrok mieszkańców i turystów. Pocztówka wędrowała zaledwie tydzień!Walutą Malezji jest ringgit malezyjski, który dzieli się na 100 senów. "Ringgit" znaczy "poszarpany", określano w ten sposób srebrne monety o nierównych krawędziach, używane w XVI i XVII wieku w czasach kolonii portugalskiej. 1 ringgit to około 1,04 zł. 50 senów to połowa ringgita, myślę, że sami szybko przeliczycie, ile kosztowało wysłanie pocztówki z Malezji. My w tej cenie nawet kartki w Polsce nie wyślemy :( 

Tekst na podstawie en.wikipedia, www.transazja.pl, wikipedia.pl
Grafika 1-4: public domain

2 komentarze:

  1. Bardzo ładne podziękowanie za wyjście z choroby :) Do mnie dziś dotarła pocztówka z Niemiec i... z Gdańska :) Bardzo dziękuję! Jest piękna !! Najbardziej zadziwia mnie seria znaczków! No i naklejki! :) Są super :) Kolejna kartka od Pani i nowe inspiracje! :) Nie wiem, co powiedzieć! :) Dziękuję bardzo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ptaszek z IKEA również dotarł, przepraszam jeśli go pominęłam, ale jest już w poście :) Wpis w prawdzie jeszcze nie opublikowany, bo czeka na korektę, ale pocztówki od Pani po prostu są przepiękne :) Zaczynam się zastanawiać czy Pani nie ma jakiejś fabryki, bo za każdym razem dociera kolejna, jeszcze piękniejsza ! :) Baaaaardzo dziękuję za przepiękne pocztówki :)

    OdpowiedzUsuń