wtorek, 23 lipca 2013

Polska

Na pocztówce pomnik Reksia w Bielsku-Białej. Reksio to bohater serialu rysunkowego autorstwa Lechosława Marszałka. Film produkowany był w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w latach 1967-1990. Nakręcono 65 odcinków (trwających około 8-10 minut) oraz 3 odcinki specjalne (związane z zimą i Bożym Narodzeniem). Pocztówkę otrzymałam od Baśki (jabajbaj). Jest świetna!


Galerię zdjęć Reksia możecie zobaczyć na stronie Studia Filmów Rysunkowych. Jeśli chcecie zaś zobaczyć, jak wyglądał Reksio na początku swojej kariery, obejrzyjcie film z 1967 roku "Reksio poliglota".


Tekst na podstawie wikipedia.pl

1 komentarz:

  1. Ojej racja, pocztówka świetna! I jeśli nie będzie Pani miała, dołączę ten filmik do mojego wpisu na temat pocztówki od... Pani :) Bo do mojego domu zawitał przesympatyczny piesek o i mieniu Reksio - przywędrował aż z Nowego Stawu :) Dziękuję! :) To takie przemiłe uczucie, kiedy otrzymujemy pocztówkę, a wraz z nią te wspomnienia. Dzieciństwo to najpiękniejszy czas - tęskni mi się troszkę za tamtymi latami ;) Ale cieszę się, że idę do przodu :) Ojjj, poleniuchowałoby się czasami tak jak kiedyś :)

    OdpowiedzUsuń