wtorek, 27 sierpnia 2013

Niemcy

panorama Ratyzbony, via Wikimedia Commons, public domain

Rzadko podobają mi się niemieckie pocztówki, jednak w te wakacje otrzymałam kilka naprawdę wyjątkowych. Ta, którą dzisiaj pokażę, należy oczywiście do tego grona. Regensburg an der Donau to po polsku Ratyzbona (nad Dunajem, jakże by inaczej). Od 2006 roku Stare Miasto w Ratyzbonie znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Dwoma najbardziej rozpoznawalnymi symbolami miasta są Most Kamienny (pierwszy most na Dunaju) oraz wspaniała gotycka Katedra św. Piotra. W średniowieczu Ratyzbona była jednym z najbogatszych i najliczniejszych niemieckich. Swoją architekturą przypomina urokliwe włoskie miasta, ale nie ma się temu co dziwić, gdyż miasto wyrosło na terenie dawnej rzymskiej warowni. Bywa nawet nazywane "Najbardziej na północ wysuniętym miastem Włoch". 
Pocztówka i znaczek tworzą dopełniającą się całość. Sami zobaczcie!Odległość: 736 km 
Czas podróży: 9 dni
Tekst na podstawie Wikipedia.pl

3 komentarze:

 1. Też mam kilka naprawdę dobrych pocztówek z Niemiec, ale niestety Niemcy to zarazem kraj, który wysłał mi najwięcej "darmówek", i niestety nie mogę powiedzieć aby należały do moich ulubionych. Ale i tak się cieszę na samą treść pocztówki :)

  Pozdrawiam,
  http://zmiana-trasy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Ale pięknie :) Chciałabym kiedyś zobaczyć to na własne oczy :) Takie piękne budowle :) A znaczek dopasowany tematycznie - ale frajda :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też am konto na postcrossing.com. Wysłałam już jedną kartkę do Niemiec i teraz muszę wysłać kolejne dwie. Jeszcze żądnej kartki nie dostałam. Uwielbiam dostawać kartki. Zbieram kartki od paru ładnych lat. :)

  OdpowiedzUsuń