sobota, 24 sierpnia 2013

Hong Kong

Kolejna pocztówka od Kun Hu z kulinarną opowieścią tym razem. Skąd ten pomysł? Wystarczy popatrzeć na znaczki z serii Hong Kong Delicacies. Prawda, że są wspaniałe? Bardzo podoba mi się również fantastyczna pieczątka. Myślę, że to świetny pomysł i żałuję, że na mojej poczcie nie ma podobnych. 

Na pierwszym znaczku przedstawiono Egg Tart, czyli tartę jajeczną i Milk Tea, herbatę z mlekiem zagęszczonym. Na drugim znaczku Wonton Noodles, czyli makaron podawany z pierożkami z nadzieniem z krewetek. Za herbatę z mlekiem dziękuję, ale dwóch pozostałych dań spróbowałabym z prawdziwą przyjemnością. Według Kun Hu są to bardzo typowe i popularne dania wśród miejscowej ludności. I jeszcze pocztówka - jest przepiękna, zdjęcie niestety nie oddaje tego w pełni. Dziękuję za cudowną niespodziankę!


4 komentarze:

 1. Czy Pani, Pani Agnieszko, chciała wziąć udział w moim konkursie ? :) czy komentarz dodany pod tym postem nie miał z nim nic wspólnego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna pocztówka!! Niesamowita!! :) Pocztówki z Hong Kongu zawsze wywierają na mnie wielkie wrażenie! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znaczki są fantastyczne!! Dla samych znaczków bym pojechała do Hong Kongu, szkoda, że w Polsce jest tak mało znaczków do wyboru ;/

  Pozdrawiam:)
  http://zmiana-trasy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

 4. Hello!
  I'm the organizer of the competition on Postcard Blog of the Year 2013 in the world. I would like to invite you to participate in the competition. Details: http://postcard-blog-of-the-years.blogspot.com/
  Greetings!

  OdpowiedzUsuń